Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności »

  OK
#vistulathemensworld

W CZYM DO ŚLUBU ?


Ślub to nie pokaz mody. Nawet, jeśli niektóre przyszłe panny młode i przyszłe teściowe twierdzą inaczej. Umiar powinien górować tu nad szaleństwem. Oczywiście, co roku obserwowane są nowe tendencje. Na przykład, zakładanie do garnituru trampek, czy moda na vintage, gdzie pan młody przywdziewa frak z epoki i cylinder, a przez butonierkę przewleka piórko.

Wszystko zależy od konwencji, jednak warto pamiętać, że takie zabawy stylem grożą niedopasowaniem do otoczenia. A co jak, co, ale czuć się obco na własnym ślubie zapewne nie należy do najprzyjemniejszych uczuć.

Zatem w czym do ślubu?

W klasycznym garniturze ślubnym lub smokingu. Czarnym lub popularnym ostatnio granatowym. Gładkim, by stanowił tło do sukni panny młodej i dopasowanym do sylwetki. Obszerne marynarki i spodnie, podobnie jak szerokie krawaty, od kilku ładnych lat przegrywają z dopasowanymi fasonami. I wyglądają archaicznie, przez co można zostać omyłkowo wziętym za ojca panny młodej. Dlatego warto kupić nowoczesny garnitur ślubny: krótszy i taliowany , czyli wcięty w talii, co nadaje sylwetce smukłości i optycznie poszerza ramiona. Dobry rozmiar garnituru to także ten, w którym rękawy wydają się nieco przykrótkie. To specjalny zabieg, by widać było wystające spod nich mankiety koszuli; zwykle na długość 1,5 centymetra, by wyeksponować spinki. O ile, oczywiście, zależy nam na podkreśleniu nimi doniosłości chwili.


Klasyczne garnitury ślubne- Vistula

Na tej samej zasadzie, zza marynarki powinien wystawać kołnierz koszuli. Stąd rozmiar kołnierzyka jest sprawą nadrzędną – zbyt szeroki opadnie, zaś zbyt mały będzie wrzynał się w szyję z taką lubością, że będziemy o nim myśleć przez cały ślub, zamiast skoncentrować się na rzeczach w tym dniu jednak nieco istotniejszych.

Klasyczny garnitur i biała koszula – najlepszy wybór na ślub

Biała koszula wydaje się na taką uroczystość niezastąpiona. Ważne, by – podobnie jak garnitur – uszyta była z naturalnych materiałów. Domieszki sztucznych włókien mogą zablokować przewiew i prowadzić do przykrych konsekwencji w postaci widocznych plam. A zdjęć ślubnych raczej się nie powtarza.

Dodatki najlepiej dobrać według tego samego klucza: gładkie, klasyczne, lecz uaktualnione pod względem trendów. Mucha pozostaje ślubnym pewniakiem. Czarna lub biała podkreśli wagę wydarzenia. Bezpieczne, eleganckie buty to czarne oksfordy. Powinny wyglądać na lekkie. Masywne trepy najznakomitszy nawet garnitur uczynią zgrzebnym. W tym samym kolorze co spodnie powinien być wąski, skórzany pasek, a skarpetki dopasowane kolorem do butów.

Skomplikowane? Nie tak bardzo. Na pocieszenie: w dniu ślubu kolor i rodzaj męskiej intymnej bielizny – w przeciwieństwie do tej u pań – nie podlega szczególnym zasadom.