Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności »

  OK

Vistula z pasją

Szorty Vistula


Krzysztof Starnawski

Eksplorator, ekstremalny nurek
jaskiniowy, ratownik TOPR. Od dziecka
związany ze sportem – narciarstwo,
paralotniarstwo, kolarstwo górskie,
żeglarstwo i wspinanie zajmowały każdą jego wolną chwile. Dwukrotny zdobywca Kolosa (1999), (2016) za nurkową eksplorację jaskini Hranická Propast w Czechach. W listopadzie 2016 został nominowany do nagrody Adventurers of the Year National Geographic, a w 2017 został Człowiekiem Roku polskiego wydania National Geographic.

Koszula Leoni Vistula
Kurtka VistulaButy Kessler

Kurtka Filton Vistula
Sweter Ottavio  VistulaJeansy lorenzo -  Vistula

Wytrwałość

Początki przygody z nurkowaniem nie były łatwe. W Polsce brakowało ekspertów w tej dziedzinie, a warunki panujące w tatrzańskich jaskiniach były skrajnie wymagające. Trudna droga jaką musiał przejść samotnie, pozwoliła Krzysztofowi stworzyć własny styl działania. Obecnie nurkowanie stało się jego sposobem na życie.

Pasja

W poszukiwaniu najpiękniejszych i najgłębszych jaskiń podróżuję po całym świecie, zaś praca w TOPR pozwoliła nadać głębszy wymiar jego działaniom nurkowym. Dzięki drugiej pasji Krzysztofa jaką jest fotografia podwodna, niezwykły podziemny świat, który nieustannie eksploruje możemy podziwiać na jego fotografiach, prezentowanych również na wernisażach.

Kurtka Vistula
Kurtka Dylan Vistula
Sweter Eric -  VistulaMarynarka -  Vistula

OSIĄGNIĘCIA

Przygodę z nurkowaniem jaskiniowym rozpoczął 25 lat temu. Dzisiaj ma na swoim koncie wiele tysięcy nurkowań – głębokich, jaskiniowych, wrakowych i podlodowych. Nurkował w niemal każdym zakątku świata – na biegunie północnym, w kilku miejscach w Afryce i w setkach jaskiń Meksyku, Francji i Bałkanów, na wyspach Pacyfiku i wielu zakątkach Morza Karaibskiego. Trzykrotnie pobił rekord świata w głębokim nurkowaniu przekraczając magiczną głębokość 300 m oraz odkrył największa zalaną jaskinię na świecie (404 m).