Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności »

  OK
#vistulathemensworld

SMOKINGOWE TRENDY


To, że marynarki są modne już każdy wie. Nosimy je od rana do wieczora. Wbrew niskim temperaturom na dworze z t-shirtem z cienkiej bawełny, z kolorową koszulą rozpiętą pod szyją albo grubym swetrem, jak kto woli. Marynarka nie jest tylko dla tych, którzy rano idą do biura. Od dawna nieźle zastąpiła krótkie kurtki. I o to chodzi. Łamcie przyjęte stereotypy i ubierajcie się po swojemu.

Na pytanie: czy marynarka uszyta z bogatej efektownej tkaniny, z klapami pokrytymi błyszczącym czarnym materiałem może zastąpić smoking? Odpowiedź brzmi – nie. Sama marynarka to nie smoking. O tym pisaliśmy już wcześniej. Co robić skoro mamy sezon na smokingowe trendy ? Jeżeli podoba się Wam ten styl, to możecie włożyć ją do białej koszuli z czarną muchą. Będzie znakomita na bal lub inną imprezę, gdzie nie jest wymagany formalny smoking. Z czarnymi klasycznymi spodniami albo z wąskimi spodniami w kolorze, który lubicie. A z przetartymi dżinsami ? Jasne, tak jak to widać na zdjęciu z pokazu. Prawdziwa klasa.

Tony Ward, sławny top model, do tzw. smokingowej marynarki ma na sobie białą koszulę i czarną muszkę, ale to tylko kwestia stylizacji. Zdecydujcie sami, jak i z czym będziecie chcieli ją nosić. Wolicie luz, to włóżcie ją do kolorowego t-shirtu, skórzanych spodni i czarnych, ciężkich wypastowanych butów. Do błyszczącej koszuli z kolorową muszką lub tylko poszetką, ale ze spodniami przypominającymi bawełniane dresy, szerszymi u góry i zwężającymi się do dołu. Oczywiście ze sportowymi butami na gumie. Kontrast stylów świadczy o Waszej wyobraźni. Pomysłów jest tyle ile chcecie. Od klasycznych po zwariowane, a one zależą od tego jak lubicie się ubierać, z kim i gdzie idziecie na imprezę.

Luksusowe ciuchy łączone z tymi sportowymi to styl wymyślony przez amerykańskich czarnych raperów. Trzyma się od lat bo jest kolorowy, a kolor to istota udanej imprezy. Niech więc ta „smokingowa marynarka” inspiruje Was do naprawdę super dobrej zabawy.


Marynarki smokingowe - pokaz Vistula

Powyżej tak zwane “smokingowe marynarki” na poważnie.
Ale o tym decydujecie tylko Wy sami.Marynarki Vistula - zobacz kolekcję

Krzysztof Łoszewski – projektant, stylista, kostiumograf, autor książek o modzie m.in. bestsellera „Dress code. Tajemnice męskiej elegancji”, wykładowca w Akademii Dyplomatycznej, Akademii Spraw Międzynarodowych oraz House of Dyplomacy, podpowiada, jakie obowiązują trendy w modzie męskiej i jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce.