Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności »

  OK

KURTKI PUCHOWE


Zima bez puchówki? To niemożliwe. Zalety kurtki puchowej sprawiły, że stała się niezastąpionym elementem garderoby. W przeciwieństwie do klasycznych zimowych kurtek na grubej podpince jest lekka. Odwrotnie do wełnianych płaszczy – nie gniecie się i nie ogranicza swobody ruchu, przez co szczególnie cenią ją kierowcy. Przede wszystkim jednak – za sprawą naturalnego, zazwyczaj gęsiego puchu – jest najcieplejszym dostępnym w sklepach okryciem wierzchnim.


Kurtki puchowe - Zobacz kolekcję


Kurtki puchowe - Vistula MAG

Kurtka puchowa jest uniwersalna. Kojarzona jeszcze do niedawna głównie z uprawianiem sportu, zestawiana jest obecnie ze stylem miejskim, a nawet ze strojem eleganckim. Noszona do garnituru stała się, na przykład, jednym ze znaków rozpoznawczych nowojorskich maklerów. Mężczyźni ceniący w wyglądzie powściągliwość wybierają model w kolorze neutralnym, zaś ci lubiący się wyróżniać sięgają po puchówki w żywych barwach. Wygodny model Northside linii Vistula Red (można go złożyć i schować do dołączonej do kurtki torebki) łączy obie te cechy. Jest dwustronny, czerwono – granatowy, dzięki czemu kurtka może mieć zarówno charakter sportowy, jak i nabrać sznytu klasycznego.

Puchówki Vistula

Najpraktyczniejsze puchówki to te, których materiał zewnętrzny wykonany jest z poliestru. W przeciwieństwie do flaneli, czy kaszmiru, z którym eksperymentują niektórzy producenci, poliester jest odporny na najtrudniejsze warunki pogodowe, w tym na deszcz i śnieg. Taką kurtkę można też uprać w pralce.

Podczas kupowania puchówki warto także zwrócić uwagę na rozmieszczenie samego puchu. Ten w kurtkach gorszej jakości potrafi się zbić w dowolnych, wygodnych my miejscach i deformować kurtkę. Aby to sprawdzić należy zgnieść kurtkę, a następnie ją wyprostować. Powinna trzymać fason i być równo wypełniona puchem. Dobra puchówka powinna być też dopasowana, dlatego lepiej unikać tych luźnych, z opadającymi ramionami i całkowicie prostymi w talii. Puchówki są wystarczająco ciepłe, miękkie i wygodne, dlatego zbyt obszerne mogą nie spełniać swojego zadania i być po prostu niewygodne.