Sylwester w stylu casual


Pensjonat w górach, domówka u sąsiadów, a może impreza w alternatywnym klubie?  Udanego Sylwestra nie warunkuje lokalizacja ani jego wytworny charakter, lecz dobre towarzystwo, dlatego każdy z wyborów może okazać się trafny. Żadne z tych miejsc nie wymaga jednak oficjalnego stroju. W czym zatem powitać Nowy Rok, jeśli smoking czy garnitur są zbyt formalne i zamiast podkreślać doniosłość chwili, będą tylko budować niepotrzebny dystans?

Idealna stylizacja sylwestrowa to taka, która pozwoli na nieskrępowaną zabawę, lecz jednocześnie zaakcentuje wyjątkowość wieczoru. Dobrym sposobem na jej uzyskanie jest połączenie formalnych elementów stroju z ubraniami sportowymi lub sięgnięcie po klasykę w luźnym, miejskim wydaniu. Proste marynarki, zakładane do koszuli, dżinsów lub chinosów i półsportowych butów to trafiona sylwestrowa stylizacja, podobnie jak marynarki w kratę lub w mikrowzory, założone do golfu lub T-shirtu, z dopasowanymi do nich kolorystycznie spodniami i półformalnymi butami. W kolekcji Vistuli na obecny sezon półformalne marynarki wyróżniają się kratami w kombinacjach kolorystycznych czerwieni z czernią, granatu z zielenią czy łączeniach czerwieni, bieli i niebieskiego. Miewają również wykończenia dające oryginalny efekt sprania bądź uszyte są z dzianiny dresowej. Zestawione z casualową resztą stroju dadzą intrygujący, ale bezpretensjonalny efekt.

W przeciwieństwie do stroju na casual friday, który musi się mieścić w ryzach korporacyjnego kodu ubioru, Sylwester pozwala na więcej spontaniczności, odważniejsze barwy i zwracające na siebie uwagę zestawy. Nieformalny strój do klubu można urozmaicić założeniem muchy lub wąskiego krawatu i efektownych sportowych butów. Z białą koszulą dobrze łączyć się będą natomiast typowo rockowe elementy stroju, takie, jak skórzana ramoneska. Sylwester spędzany w zimowych kurortach lub w miejscach, gdzie przewidziane są atrakcje na świeżym powietrzu, aż proszą się o typowo zimowe swetry w norweskie wzory, będące klasykiem górskiego szyku, pod które można założyć casualową koszulę i wygodne spodnie. Na powitanie Nowego Roku w domu, z rodziną bądź znajomymi, można natomiast wybrać koszulę i gładką wełnianą kamizelkę. Do takiego zestawu pasują spodnie w każdym praktycznie stylu. Stylizacja, uzupełniona klasycznymi półformalnymi butami, zaakcentuje wyjątkowość okazji, nie wprawiając jednak resztę towarzystwa w zakłopotanie przesadną elegancją.

Warto pamiętać, że główną wskazówką przy kompletowaniu garderoby na Sylwestra powinien być strój pozostałych osób w nim uczestniczących. Ten sam bądź zbliżony stopień jego formalności sprawi, że będziemy mogli skoncentrować się wyłącznie na zabawie.
trigger
Dodatkowe -20% na wybrane produkty z wyprzedaży Vistula garnitury marynarki kurtki płaszcze
Dodatkowe -20% na wybrane produkty z wyprzedaży - Vistula - garnitury marynarki kurtki płaszcze
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności » OK, zamykam