Świąteczne spotkanie – co założyć?


Boże Narodzenie to okazja, której wyjątkowość wypada podkreślić odpowiednim strojem. Na ile uroczystym – to zależy od rodzinnych tradycji i przyjętych zasad. Zawsze jednak warto trzymać się klasyki. Okażemy nią szacunek najbliższym, a przy okazji sami poczujemy nastrój świątecznych dni.
 
Garnitur – granatowy bądź stalowy - to najbardziej oficjalny, ale też i idealny strój na święta, szczególnie podczas wigilijnej kolacji. Mężczyźni, których praca i stanowisko wymagają formalnego stroju na codzień, uroczysty charakter wieczoru mogą zaakcentować odświętnym krawatem białą koszulą z mankietami zapinanymi na spinki. Klasyczny czarny pasek i czarne półbuty dopełnią stylizację i zagwarantują, że będzie ona jednocześnie elegancka i nie odciągająca uwagi od rodzinnego spotkania.
 
Mężczyźni o mniej konserwatywnym podejściu do odświętnego stroju mogą pozwolić sobie zarówno na niezakładanie krawata i pozostanie w koszuli z rozpiętym kołnierzykiem,  jak i rezygnację z garnituru na rzecz osobnej marynarki i spodni. Wybór konkretnego modelu i koloru jest kwestią indywidualną, choć warto trzymać się podstawowych zasad męskiej elegancji i postawić na marynarki o ciemnej barwie oraz – niezmiennie - na białą koszulę, która w przeciwieństwie do błękitnej nie sprawi wrażenia elementu stroju biznesowego. Pod marynarkę można założyć sweter. Gładki, z dekoltem „w serek” i w kolorach czerwieni, granatu czy fioletu ożywi wygląd, wprowadzając ciepłą, mniej formalną nutę. Do takiego zestawu pasować będą zarówno klasyczne spodnie w kant, jak i miękkie chinosy.
 
Najmniej oficjalnym, lecz nadal zachowującym klasyczny wydźwięk strojem świątecznym jest sweter bądź wełniany bezrękawnik, założony tylko do półformalnej koszuli. Taka stylizacja, utrzymana w praktycznie dowolnej, choć niekrzykliwej palecie barw,  uzupełniona – wedle uznania - o chinosy lub o ciemne dżinsy, nadal jest odpowiednia na świąteczne spotkania. Nawet tak wyjątkowe sytuacje, jak święta, nie muszą bowiem oznaczać rezygnacji z wygody.
W każdym z powyższych trzech stylów podkreślimy wyjątkowość okazji i zyskamy aprobatę przy świątecznym stole bez względu na gust najbliższych, reprezentowane przez nich pokolenie i przywiązanie do tradycji.
trigger
Dodatkowe -20% na wybrane produkty z wyprzedaży Vistula garnitury marynarki kurtki płaszcze
Dodatkowe -20% na wybrane produkty z wyprzedaży - Vistula - garnitury marynarki kurtki płaszcze
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności » OK, zamykam