Vistula – wełniane kamizelki

 
Potrzebujesz czegoś ciepłego, ale musisz założyć marynarkę? Źle się czujesz w dopasowanym do ciała swetrze? A może szukasz pomysłu na wygodny strój na casual friday? Odpowiedzią na każde z tych wyzwań jest wełniany bezrękawnik.
 
Kamizelki w serek - praktyczne, ciepłe, ale uważane niegdyś za synonim grzecznego stylu prymusa, znów triumfują w modzie męskiej. Po części to zasługa takich gwiazd jak Justin Timberlake, który uczynił z nich swój znak rozpoznawczy i dzięki któremu przestały być postrzegane jako nudne. Po części – wzajemnego przenikania się mody weekendowej, sportowej i formalnej dla potrzeb oryginalnego, eklektycznego stylu. W dużej jednak mierze popularność bezrękawników wynika z tęsknoty za męską klasyką i docenienia jej tradycyjnych elementów.
 
Kamizelka to tradycyjny element oficjalnego stroju. Jej zadaniem było – i takim pozostaje -  harmonizowanie spodni z koszulą i ukrycie jej fałd oraz wizualne wysmuklenie sylwetki. Do tego, naturalnie, ważne są względy praktyczne. Kamizelka daje ciepło, przy zachowaniu możliwie największej swobody ruchu w marynarce, którą rękawy swetra mogłyby ograniczać.

Nic dziwnego zatem, że bezrękawnik wraca do łask. Gładki i tradycyjny, znakomicie wygląda zarówno do formalnych marynarek z jesienno- zimowych kolekcji, jak i do modeli weekendowych i sportowych. Zestawiony z eleganckimi spodniami lub chinosami, w towarzystwie klasycznych skórzanych półbutów mieści się w ramach biznesowego kodu ubioru. Połączony z dżinsami lub spodniami z miękkiej dzianiny i sportowymi butami, znakomicie sprawdza się podczas weekendowych wypadów za miasto, spotkań i wizyt towarzyskich czy wyjścia do kina.
 
Kamizelki z cienkiej wełny wysokiego gatunku dobrze wyglądają zakładane także bez marynarek, bezpośrednio na koszulę. Bez względu na biznesowy bądź nieformalny charakter koszuli, jej deseń czy kolor, są trafionym wyborem na casual friday i wszelkie okazje wymagające luźniejszego, ale utrzymanego w ryzach klasyki wyglądu.

W kolekcji Vistuli na obecny sezon bezrękawniki wykonane są ze stuprocentowej przędzy wełnianej, zapewniającej komfort, ciepło i przewiewność, a ich klasyczny fason, brak wzorów i kolorystyka ograniczona do granatu, czerwieni i szarości sprawiają, że dobór kamizelki do pozostałych części garderoby nie przysporzy problemów.
trigger
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności » OK, zamykam