Vistula - strój na rozmowę o pracę.


Choć podczas rozmowy kwalifikacyjnej liczą się umiejętności, wiedza i doświadczenie, wygląd nie jest wyłączony spod oceny. Komunikat, jaki wysyłamy strojem może przysporzyć dodatkowych punktów i pomóc uzyskać upragnioną pracę. Warto pamiętać o kilku zasadach.

Na spotkanie w sprawie pracy ubierz się tak, jakbyś do niej się ubierał, gdybyś ją dostał. Czyli adekwatnie do stanowiska, na jakie aplikujesz, charakteru pracy i zawodu. Jeśli gra idzie o funkcje kierownicze lub jeśli w firmie czy instytucji obowiązuje restrykcyjny dress code, niezbędny jest garnitur. Najlepiej sprawdzi się klasyczny, stalowy bądź granatowy, z białą lub błękitną koszulą. Odcienie niebieskiego są twarzowe, dobrze komponują się z każdym typem urody i innymi kolorami, psychologicznie zaś kojarzą się z sukcesem, zaufaniem i odpowiedzialnością. Istotny jest także krawat. Krawaty czerwone lub bordo kojarzone są z władzą i zarezerwowane są dla osób na najważniejszych stanowiskach, dlatego mogą być odczytane jako przesadna pewność siebie. Stąd wybierz model w neutralnych barwach, gładki, w drobny wzór lub w ukośne pasy. Klasyczne powinny być także buty i pozostałe dodatki. Tradycyjne, czarne półbuty, również czarny skórzany pasek i elegancki, prosty zegarek sprawią, że wyglądać będziesz profesjonalnie.

Jeśli starasz się o pracę na stanowisku nie wymagającym przestrzegania biznesowego kodu ubioru, na przykład w branży informatycznej, gastronomii czy turystyce lub jej charakter wręcz neguje oficjalny strój, co zdarza się w środowisku reklamy, mediów, szeroko pojętej kultury i w zawodach kreatywnych, najlepszym rozwiązaniem będzie elegancja casualowa. Podstawą stylizacji także jest tu marynarka, jednak zestawiona z koszulą o mniej formalnym charakterze, chinosami bądź dżinsami i dowolnym w zasadzie typem butów – od klasycznych półbutów po modele sportowe – nabierze lżejszego, mniej oficjalnego charakteru. Istotne jednak, by twój wygląd nie odwracał uwagi od tego, co mówisz. Dlatego także tu zalecany jest umiar i stonowana kolorystyka.

Choć rozmowa kwalifikacyjna nie jest okazją do prezentowania najnowszych trendów, pokaż strojem, że jesteś na czasie. Przestarzałe fasony, niemodne buty czy koszula z poprzedniego sezonu mogą zasugerować, że nie nadążasz za nowościami i niełatwo adaptujesz się do zmian. Wybierz więc nowoczesny krój slim fit, który przy okazji wysmukla sylwetkę, model marynarki zgodny z aktualną modą, a więc prosty, stosunkowo krótki i zapinany na dwa guziki oraz węższy krawat. Diabeł jednak tkwi w szczegółach i modne, a zwłaszcza kosztowne drobiazgi mogą dać do zrozumienia, że bardziej skupiasz się na formie niż treści. Dlatego akcesoria, takie jak zegarek, okulary czy torba powinny pozostać możliwie klasyczne i skromne. Powściągliwość, zarówno w stroju, jak i w zachowaniu, zawsze jest premiowana. Powodzenia!
trigger
Dodatkowe -20% na wybrane produkty z wyprzedaży Vistula garnitury marynarki kurtki płaszcze
Dodatkowe -20% na wybrane produkty z wyprzedaży - Vistula - garnitury marynarki kurtki płaszcze
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności » OK, zamykam