Brąz w kolekcji Vistuli – kiedy nosić, z czym zestawiać?Brąz, najmodniejszy kolor w modzie męskiej tego sezonu, tradycyjnie kojarzy się z naturą, ziemią, lasem, drewnem i jesienną, zmienną aurą. W psychologii barw opisywany jest jednak jako kolor stabilności, ale też skromności, sumienności i rozwagi. Dlatego stereotypowo jest to barwa zawodów prawniczych oraz tych związanych z bankowością, działalnością charytatywną i szeroko pojętą edukacją.


Z czym łączyć brąz, by stylizacja nie sprawiała wrażenie zbyt akademickiej czy konserwatywnej?
 
Brąz to wdzięczny kolor w zestawach z neutralną czernią, która dodaje mu elegancji, z granatem, dzięki którym stylizacja wygląda nowocześnie i ze zgaszoną zielenią o militarnych konotacjach. Odcienie brązu korzystnie też współgrają z żywszymi barwami z jesiennej palety. Najmodniejszemu w tym sezonie łączeniu brązu z bordo towarzyszą rudości, czerwienie i ciemna żółć. Wreszcie brąz, wzorem pokazów z paryskiego tygodnia mody męskiej, można nosić od stóp do głów, w różnych jego tonacjach.Specyfiką brązu jest bowiem niezwykle zróżnicowana paleta jego barw. Nie bez powodu słynący z ortodoksyjnego niemal przywiązania do estetyki Japończycy nie znają przymiotnika „brązowy” lecz jego odcienie nazywają kolorem herbaty, lisa czy opadłego liścia.
 
W kolekcji Vistuli na obecny sezon brązy o rożnym stopniu nasycenia znaleźć można w całym asortymencie, dzięki czemu dają łatwo się wzajemnie zestawiać lub tworzyć interesujące zestawy kolorystyczne.W limitowanej linii Apres ski na uwagę zwraca idealny do formalnych stylizacji dwurzędowy płaszcz z linii Apres ski w zgaszonym, wojskowym brązie, opatrzony stylową kontrafałdą z tyłu oraz kurtka w beżowym melanżu z grubej, dwustronnej wełny, zasuwana na szeroki, ozdobny zamek. W tej linii w brązach utrzymane są także m.in. puchówka o wzorze pikowania układającym się w fale, parki, luksusowy płaszcz camelowy, uszyty z wełny z dodatkiem kaszmiru oraz marynarki – zarówno gładkie, jak i w kratę.
 
W regularnej kolekcji Vistuli brązy w różnych odsłonach pojawiają się na krótkiej, pikowanej kurtce w odcieniu czekoladowym, świetnie pasującej do stroju casualowego, półformalnych marynarkach, chinosach, swetrach oraz szalikach i czapkach. Tradycyjnie, tego niezwykle modnego w tym sezonie koloru nie mogło zabraknąć w przypadku butów i skórzanych akcesoriów.


 

Warto zatem dać brązowi szansę. Zwłaszcza, że agencje prognozujące trendy nazywają go „new grey” – nowym, podstawowym neutralnym kolorem w modzie męskiej. Co więcej, w niektórych interpretacjach snów kolor brązowy zwiastuje fortunę i trafne decyzje…

Autor: Redakcja
trigger
Dodatkowe -20% na wybrane produkty z wyprzedaży Vistula garnitury marynarki kurtki płaszcze
Dodatkowe -20% na wybrane produkty z wyprzedaży - Vistula - garnitury marynarki kurtki płaszcze
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności » OK, zamykam