Kurtki bomber w kolekcji Vistuli


Ciepłe pory roku -  wiosna, a nad polskim morzem, czy jeziora także całe niemal lato -  potrafią niestety zaskoczyć nagłym chłodem, deszczem, czy sztormem. Ratunkiem przed kapryśną aurą jest uniwersalna, chroniąca przed zimnem i silnym wiatrem kurtka bomber.Wymyślony dla pilotów amerykańskiej armii jeszcze przez II wojną światową bomber na początku szyty był ze skóry, później – także z ocieplanego wełną nylonu. Nie bez powodu - obydwa surowce nie przepuszczały wody, zapewniały odpowiednią temperaturę ciała i ochronę przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Sama forma kurtki także była podyktowana potrzebami pilotów. Krótka, by wygodnie siedzieć za sterami samolotu, dopasowana do ciała, by zmieścić się do małych z reguły kokpitów i z charakterystycznym, ściśle przylegającym do szyi kołnierzem z miękkiej wełny lub bawełny, by nie zaczepiał o niego uprząż spadochronu, kurtka bomber uważana była nawet za jedną z przyczyn sukcesów Air Force. Do dziś produkowana jest niemal w niezmienionej formie. Zmienia się za to jej charakter. Na światowych tygodniach mody męskiej, obok bomberów w stylizacjach militarnych, można oglądać te typowo wakacyjne, zestawiane z krótkimi spodniami, lecz także eleganckie, proponowane wraz z garniturowymi spodniami i krawatem. Bombery mogą pełnić zatem zarówno funkcję kurtki, jak i swetra, bluzy, czy nawet marynarki.

Niesłabnąca popularność bomberów, oprócz ich wygody i niezmiennych zalet, bo tak samo, co w samolocie sprawdzają się podczas prowadzenia auta, wynika też z faktu, że modelują sylwetkę. Tradycyjnie krótkie kurtki wydłużają bowiem optycznie nogi, przez co potrafią dodać mężczyźnie kilka centymetrów wzrostu.
W kolekcji Vistuli na wiosnę i lato wszystkie bombery mają modny kolor granatowy. Wśród modeli znajdziemy bomber z zamszu, z dwiema bocznymi kieszeniami i z granatowym ściągaczem z dzianiny w ozdobne paski oraz bomber skórzany, z kieszeniami nakładanymi i ściągaczem gładkim. Z lżejszych modeli warto zwrócić uwagę na bomber z melanżowej tkaniny technicznej oraz kurtkę z linii Portofino, uszytą z wysokiej jakości bawełny. Bez względu na rodzaj materiału, kurtki Vistuli świetnie pasować będą w codziennych stylizacjach , w zestawieniu z dżinsami, czy miękkimi chinosami, do koszuli, T-shirtu, czy swetra.

Tekst: Redakcja
trigger
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności » OK, zamykam